18+ Hazardní hraní může být návykové. Hrajte zodpovědně. Linka pomoci 800 350 000
Recenze casin a bonusů

Jak funguje Apple Pay?

Obsah obsahuje provizní (affiliate) odkazy — když se přes ně registrujete, můžeme získat odměnu. Nemá to vliv na naše hodnocení. Jak vyděláváme

Apple Pay
Apple Pay přináší jednoduchý způsob, jak platit mobilem nebo chytrými hodinkami

Díky jednoduchosti, vysoké úrovni zabezpečení a široké kompatibilitě s moderními zařízeními nabízí Apple pohodlí, které ocení jak běžní uživatelé, tak i hráči v online casinech. Pokud se chcete dozvědět, jak Apple Pay funguje, jaké má výhody a na co si dát pozor při jeho používání, jste na správném místě.

Recenze platební metody Apple Pay

Apple Pay: na jakém principu funguje?

Apple Pay využívá technologii NFC (Near Field Communication), která umožňuje bezkontaktní platby prostřednictvím vašich zařízení Apple. Při každé transakci je vytvořen jedinečný šifrovaný token, který zajišťuje bezpečnost vašich platebních údajů.

  • Bezpečnost –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ při platbě se nepřenášejí skutečné údaje o vaší platební kartě; místo toho je použit jedinečný token, který chrání vaše informace.
  • Ověření identity –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ každá platba je autorizována pomocí Face ID, Touch ID nebo bezpečnostního kódu.
  • Široká akceptace –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Apple Pay je akceptován v mnoha obchodech, aplikacích a na webových stránkách, které podporují bezkontaktní platby

Co je dobré vědět při použití Apple Pay?

Sepsali jsme pro vás navíc několik informací, které vám pomohou využít Apple Pay naplno.

  • Kompatibilita zařízení –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Apple Pay je dostupný na zařízeních s iOS 10 a novějšími systémy, stejně jako na Apple Watch a Mac s macOS Sierra.
  • Zabezpečení při ztrátě zařízení –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ v případě ztráty nebo odcizení zařízení můžete pomocí funkce Najít iPhone deaktivovat Apple Pay a zablokovat všechny transakce.
  • Ochrana soukromí –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Apple Pay neukládá informace o transakcích, které by bylo možné spojit s vaší identitou. Obchodníci navíc nevidí vaše platební údaje.
  • Podpora bank –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ před použitím Apple Pay se ujistěte, že vaše banka tuto službu podporuje a že je vaše karta kompatibilní. ​

Pro více informací a podrobné návody doporučujeme navštívit oficiální stránku Apple Pay.

Nejlepší zahraniční online casina

Časté dotazy

Jak funguje Apple Pay?
Apple Pay využívá technologii NFC a biometrické ověření (Face ID nebo Touch ID) k provádění bezpečných bezkontaktních plateb bez sdílení údajů o kartě s obchodníkem.
Kde mohu Apple Pay používat?
Apple Pay lze používat v obchodech, online e-shopech a aplikacích, které podporují bezkontaktní platby nebo mají tlačítko Apple Pay.
Je Apple Pay bezpečný způsob platby?
Ano, Apple Pay využívá šifrování a biometrické ověření k zabezpečení vašich platebních údajů, které nejsou sdíleny s obchodníky.

Přečtěte si také:

Zdroje: apple.com